bostezo

Kullanım örnekleri

bostezo
yawn
icon arrow

yawn

Phonetic: "/jɔːn/"

Part Of Speech: noun


Definition: The action of yawning; opening the mouth widely and taking a long, rather deep breath, often because one is tired or bored.


Definition: A particularly boring event.

Example: The slideshow we sat through was such a yawn. I was glad when it finished.

icon arrow

yawn

Phonetic: "/jɔːn/"

Part Of Speech: verb


Definition: To open the mouth widely and take a long, rather deep breath, often because one is tired or bored, and sometimes accompanied by pandiculation.

Example: I could see my students yawning, so I knew the lesson was boring them.


Definition: To say while yawning.


Definition: To present a wide opening.

Example: Death yawned before us, and I hit the brakes.


Definition: To open the mouth, or to gape, through surprise or bewilderment.


Definition: To be eager; to desire to swallow anything; to express desire by yawning.

Example: to yawn for fat livings

En İyi Tur-Eng Çevirmen

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!