calima

Kullanım örnekleri

calima
haze
icon arrow

haze

Phonetic: "/heɪz/"

Part Of Speech: noun


Definition: Very fine solid particles (smoke, dust) or liquid droplets (moisture) suspended in the air, slightly limiting visibility.


Definition: A reduction of transparency of a clear gas or liquid.


Definition: An analogous dullness on a surface that is ideally highly reflective or transparent.

Example: The furniture has a haze, possibly from some kind of wax.


Definition: Any state suggestive of haze in the atmosphere, such as mental confusion or vagueness of memory.


Definition: (packaging) The degree of cloudiness or turbidity in a clear glass or plastic, measured in percent.


Definition: Any substance causing turbidity in beer or wine.

icon arrow

haze

Phonetic: "/heɪz/"

Part Of Speech: verb


Definition: To be or become hazy, or thick with haze.

En İyi Tur-Eng Çevirmen

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!

Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.Türkçe - İngilizce çevirmenimiz birçok dilbilimci ve geliştiricinin ürünüdür. Herhangi bir cümleyi, kelimeyi veya metnin tamamını hızlı ve tamamen ücretsiz çevirin! Çevirmenimiz 800'den fazla farklı dili anlamaktadır. Program medyadan büyük miktarda bilgi kullanır, bu nedenle tüm dünya haberlerini kapsar.