mesurado

Kullanım örnekleri

mesurado
moderate
icon arrow

moderate

Phonetic: "/ˈmɑdəɹeɪt/"

Part Of Speech: noun


Definition: One who holds an intermediate position between extremes, as in politics.

Example: The moderates are the natural advocates of ecumenism against the fanatics of their churches.


Definition: One of a party in Scottish Church history dominant in the 18th century, lax in doctrine and discipline, but intolerant of evangelicalism and popular rights. It caused the secessions of 1733 and 1761, and its final resultant was the Disruption of 1843.

icon arrow

moderate

Phonetic: "/ˈmɑdəɹeɪt/"

Part Of Speech: verb


Definition: To reduce the excessiveness of (something)

Example: to moderate rage, action, desires, etc.


Definition: To become less excessive


Definition: To preside over (something) as a moderator

Example: to moderate a synod


Definition: To act as a moderator; to assist in bringing to compromise

icon arrow

moderate

Phonetic: "/ˈmɑdəɹeɪt/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Not excessive; acting in moderation

Example: a moderate Calvinist


Definition: Mediocre


Definition: Average priced; standard-deal


Definition: Not violent or rigorous; temperate; mild; gentle.

Example: a moderate winter


Definition: Having an intermediate position between liberal and conservative.

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.