yapay uydular

Kullanım örnekleri

yapay uydular
artificial satellites
icon arrow

artificial

Phonetic: "/ɑː(ɹ)təˈfɪʃəl/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Man-made; of artifice.

Example: The flowers were artificial, and he thought them rather tacky.


Definition: False, misleading.

Example: Her manner was somewhat artificial.


Definition: Unnatural.

icon arrow

satellites

Part Of Speech: noun


Definition: A moon or other smaller body orbiting a larger one.

Example: A spent upper stage is a derelict satellite.


Definition: A man-made apparatus designed to be placed in orbit around a celestial body, generally to relay information, data etc. to Earth.

Example: Many telecommunication satellites orbit at 36000km above the equator.


Definition: A country, state, office, building etc. which is under the jurisdiction, influence, or domination of another body.


Definition: An attendant on an important person; a member of someone's retinue, often in a somewhat derogatory sense; a henchman.


Definition: Satellite TV; reception of television broadcasts via services that utilize man-made satellite technology.

Example: Do you have satellite at your house?


Definition: (grammar) A grammatical construct that takes various forms and may encode a path of movement, a change of state, or the grammatical aspect. Examples: "a bird flew past"; "she turned on the light".

icon arrow

satellites

Part Of Speech: verb


Definition: To transmit by satellite.

En İyi Tur-Eng Çevirmen

Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!

Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!